Srpen 2016

Gavita - Dosud nepřekonaný šampión

18. srpna 2016 v 15:11 | growway-garden |  HOT Produkt

GAVITA - Dosud nepřekonaný šampión

Je tomu asi 7 let, co špičkové produkty značky GAVITA ukouzlily českému trhu natolik, že se staly mezi zahradníky něčím, co se v dnešní době dá popsat jen jako "sen pro každého profesionálního pěstitele".

Po dlouhou dobu čekalo osvětlení pro rostliny na inovaci, která by nahradila klasické HPS výbojky nebo v té době ne až tak efektivní zářivkové nebo LED osvětlení. Přesto jsme se nakonec dočkali.

Spojit výbojku, stínidlo, předřadník a vytvořit tak kompletní sodíkové osvětlení, speciálně uzpůsobené pro růst rostlin - tento nápad byl hnacím motorem pro firmu GAVITA. Díky reflektorům řady Hortistar a předřadníkům Digistar společně s kvalitním osvětlením firmy Philips se tohle osvětlení stalo jedním z nejvíce preferovaných osvětlení v oblasti pěstování plodin po celém světě.

Tento přelomový komplet s připojením na IEC konektor výrazně zjednodušil práci všem, kteří nejsou zapálení pro připojování vodičů podle manuálu a chtějí maximalizovat funkčnost a výsledky. Tato jednoduchost i kombinace drží tento produkt v kvalitě, která dosud nepoznala konkurenta.

Jako ďábelským mávnutím kouzelnické hůlky se od té doby stalo spojení písmen DE (Double Ended) fenoménem, který v této době využívá již mnoho produktů osvětlovací techniky (např. Phillips E-Papillon).A oč, že se to jedná? Koncové spojení výbojky (která nemá klasickou patici E40 a má na obou stranách "tyčinkové" kontakty) je produktem řady GAVITA Pro Line 1000W DE. Vzhledem ke koncovkám na konci obou stran výbojky se tak minimalizuje teplota, kterou výbojka vydává. Opačným příkladem je - a to je věc, kterou by měl každý pěstitel vědět - ztrácení efektivity dodávané energie vůči výkonu vydávané výbojkou. Ta je v tomto případě minimální.

I vlastnosti výbojek překonali meze všech ostatních - mezi prvními překonali hranici 138 000 lm svítivosti a vysoký dosah v rámci fotosyntetického aktivního záření (PAR - Photosyntetic active radiation). V řadě společnosti GAVITA můžete také nalézt plasmové osvětlení LEP (Light Emiting Plasma) - které je díky malému emitoru (! ne výbojky) nejvěrnější kopií spektru, které vydává slunce. Vyrábí se ve spektrech pro *růst i *květ.

Dalším prvenstvím, které osvětlení GAVITA v ČR drží je také, že funguje na 400V technologii - ano, není to napětí, kterou běžně odebírají výbojky ze sítě. Díky elektronickému předřadníku dokáže toto osvětlení generovat a následně přijímat napětí 400V!

Součástí kompletu GAVITA Pro Line je také reflektor Hortistar. Co nenahrazuje velikostí, to nahrazuje odrážlivostí - je až překvapivé, jak efektivně dokáže osvítit plochu. Mapa reflektivity je v prostorech 1,5 x 1,5 m znatelná díky světelným mapám po stranách pěstebního prostoru.

I přes všechny úspěchy v této oblasti šla společnost ještě dále a to k regulaci předřadníků za účelem snížení nebo zvýšení svítivosti výbojek. Proto v nabídce dnes můžete nalézt také i široké spektrum *watáží *výbojek, *kompletů, které se přizpůsobí přesně Vašim požadavkům.

Jednou z nemalých změn v rámci tohoto osvětlení je také, že společnost GAVITA ukončila spolupráci se společností Philips a začala sama vyrábět své výbojky, které by měly kompenzovat svítivost na hodnotu, kterou si jak tohle osvětlení, tak pěstitelé tolik potrpí.

Vyvinuto pěstiteli pro pěstitele. Pokud chcete docílit maximálního výsledku, nebojíte se inovací a nemáte hluboko do kapsy jsou pro Vás produkty GAVITA první příčkou stát se profesionály na té nejvyšší úrovni.