Světlo ze všech stran - to je, oč tu běží!

26. září 2016 v 16:49 | growway |  Novinky

Světlo ze všech stran, to je oč tu běží!

Secret Jardin - LED TLED 26W

(GROWING & BLOOMING SPECTRUM)


Svítit na květy ve vyšších částech rostliny je účelem většiny pěstitelů. Co ale se spodními květy, ke kterým se světlo shora nedostane? Řešení je nasnadě.

Hledání odpovědí ušlo dlouhou cestu přes lineární zářivky, CFL až došlo na LED osvětlení, které se díky firmy Secret Jardin může posunout zase někam dále.

LED osvětlení … to je otázka. Existuje mnoho výrobců, kteří své produkty rádi srovnávají s klasickými HPS a MH výbojkami. Krásné obrázky s popisem, že s například 300W LED osvětlením lze nahradit HPS o příkonu 600W je stará pohádka. Snad se tato malá utopie brzy změní na realitu ale momentálně je jen velmi málo produktů, které by dokázaly opak. Věříme, že tyto produkty na trhu již jsou, bohužel existuje jen opravdu malá hrstka pěstitelů, kteří se chtějí o své zkušenosti podělit, takže nemůžeme podat komplexní odpověď.

LED osvětlení má ale proporce k tomu, aby se dostalo na vrchol žebříčku v rámci osvětlení pro rostliny. A to i díky dosvicování, které je jedním z hlavních témat tohoto článku.

Jsme přesvědčeni, že spousty pěstitelů již koketovalo s myšlenkou prosvítit i spodní části rostliny a zajistit si tak větší úrodu. Jsme proto více než nadšeni z nového produktu, který přišel na trh: Secret Jardin - TLED 26W (GROW & BLOOM spektrum).

KONEČNĚ INOVACE!

Že nevíte o co jde? Ani se nedivíme, sehnat informace o tomto produktu není vůbec lehké, obaly těchto světel jakoby pořád produkovaly teplo z výroby jak jsou čerstvé.

Ale od začátku - Secret Jardin je holandská firma, která se pyšní hlavně produkcí kvalitních pěstebních boxů a řadou vysoce kvalitních produktů jako jsou sítě, propagátory a další.

Nový produkt TLED ve verzích pro růst a květ o příkonu 26W má potenciál stát se novinkou číslo 1! A to jak mezi osvětlením pro malé rostliny, tak pro dosvícení spodních květů u již kvetoucích rostlin.

V sadě s tímto svítidlem jsou také 3 různé varianty držáků - s háčkem na zavěšení nad rostliny (např. přivázáním na Easy Roll) a dvě velikosti úchytů na tyče pěstebního boxu.

Co se týče malých řízků a matečních rostlin je chromatičnost světla (barevné spektrum) u verze GROW uspůsobena pro kořenění a růst rostlin (6500K). LED zářivku je možno zavěsit nad rostliny nebo skleníček a nahradit tak často využívané CFL zářivky. Je možno je také používat jako osvětlení pro mateční rostliny a to buď klasicky pověšením nad rostliny nebo dosvicováním bočních stran rostlin - rostlina tak bude vypouštět více bočních větví, ze kterých bude možno nařezat více klonů.

Verze TLED BLOOM s červeným spektrem pro květ se skládá ze 3 částí. Ze 45% jsou použity diody s teplotou chromatičnosti 3000K, z dalších 45% se skládají z diod o teplotě 2100K a z 10% je
v ní obsazeno také infačervené světlo.

Možností využití TLED BLOOM jsou stejné jako u verze GROW - zavěšením nad rostliny pro dosvícení stinných nebo hůře osvětlených míst. Druhou možností je použití připnutím na tyče pěstebního boxu a dosvícení spodních květů rostliny. Díky držákům, které jsou součástí svítidla je manipulace se světlem a jeho posouvání velice jednoduchou záležitostí. Toto svítidlo lze také upevnit přišroubováním k bočním stěnám pěstební místnosti (pokud nevlastníte pěstební box).

Zapojení těchto světel je tak0 velice jednoduché - k svítidlu je připojen kabel, který stačí pouze zapojit do zásuvky a můžete svítit. Není tak potřeba nakupovat další armatury jako tomu bylo u lineárních zářivek.


Proč? No a proč ne?!

  • Prosvítit spodní části rostlin k tomu, aby plody i ve spodních částech rostlin byly pevné a plné je základním předpokladem pro úspěšnou sklizeň.
  • Při zavěšení TLED BLOOM nad kvetoucí rostliny můžete doplnit málo prosvícená nebo stinná místa.
  • Ve verzi s modrým spektrem pro růst šetří energii využitou pro kořenění řízků, díky její vysoké svítivosti - až 3600 Lu.
  • Při použití zářivky s modrým spektrem umístěné na boční strany boxu nebo pěstební místnosti je možno z mateční rostliny odebírat více klonů i z bočních částí rostlin.

Trochu vyšší pořizovací cena může leckoho odradit, je třeba ale podotknout, že co se LED světel týče, při dlouhodobém používání dochází jen k velmi malé ztrátě svítivosti, tímpádem investujete do produktu, který s vámi vydrží opravdu dlouho
Ano, tento produkt nemá za sebou minulost ve které by se dalo číst, je to ale inovace na kterou spousty pěstitelů trpělivě čekalo a teď už záleží pouze na nich samotných, aby se sami přesvědčili o výborných vlastnostech těchto inovativních LED svítidel. Jsme přesvědčeni, že výsledky budou více než uspokojivé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radim Radim | 25. října 2016 v 22:00 | Reagovat

Nevěděl jsem si stím rady ale vše jsem krásně našel na http://www.radyprovsechny.cz

2 Rodis Rodis | 28. ledna 2017 v 10:48 | Reagovat

Nechte si poradit od profíků, jak svítit opravdu úsporně:

http://www.svitimestejne.cz/sluzby/

3 Ores Ores | 4. dubna 2017 v 8:21 | Reagovat

LED panely do interiéru..už taky svítíte ledkami?

https://www.gute-leds.de/LED-Panels

4 Enoa Enoa | 29. června 2017 v 7:38 | Reagovat

klasická a rustikální svítidla hodně oživila naši domácnost..

https://www.inov.cz/rustikalni-a-klasicka-svitidla/

5 Kuros Kuros | 23. listopadu 2017 v 10:02 | Reagovat

Už jste také pochopili, že led zářivky jso mnohem lepší než klasické?

https://www.ledsviti.cz/led-zarovky/

6 kamennykoberec kamennykoberec | Web | 11. ledna 2018 v 10:10 | Reagovat

Sháníte LED osvětlení pro průmyslové objekty? Ideálním partnerem pro B2B segment je společnost

http://ledex.cz

7 turan turan | 12. dubna 2018 v 10:48 | Reagovat

Pokud potřebujete využít barevné led pásky k osvětlení, pak mrkněte sem:

https://shop.artled.cz/led-pasky-barevne-rgb-rgbw/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama